Неділя
25.08.2019
08:09
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Методичний кабінет відділу освіти, культури, молоді, спорту
та туризму
Головна Реєстрація Вхід
Дослідження й аналіз динаміки розвитку здібностей школяра - Форум »
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Віртуальна конференція: "Розвиток обдарованості. Практичний досвід." » Психологічний супровід обдарованості » Дослідження й аналіз динаміки розвитку здібностей школяра
Дослідження й аналіз динаміки розвитку здібностей школяра
ModeratorДата: Четвер, 11.03.2010, 05:07 | Повідомлення # 1
Лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 50
Репутація: 2
Статус: Offline
Дослідження й аналіз динаміки розвитку здібностей школяра
 
koskivДата: Четвер, 25.03.2010, 18:39 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Проверенные
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Статус: Offline
Дослідження і аналіз
динаміки розвитку здібностей школяра
(Коськівська ЗОШ І-ІІІ ст.)
З кожним роком виявлення і розвиток обдарованих і здібних дітей в сільській місцевості стає важчим, тому що в результаті демографічного спаду, трудової міграції таких дітей залишається все менше і менше. Тому першочерговим завданням кожного навчального закладу в сільській місцевості, принаймні Коськівської ЗОШ І-ІІІ ст., не залишити поза увагою бодай одну обдаровану чи здібну дитину. А для цього потрібно мати відповідний інструментарій, фахово підготовлені кадри, сучасне науково-методичне забезпечення, без яких не можливі ці процеси взагалі.
Цю діяльність в нашій школі здійснюється системно, ціленаправлено, з повним використання тієї законодавчої бази, яка розроблена на рівні держави.
У цілому можна виділити наступні напрямки роботи психолога в школі з обдарованими учнями:
1. Проведення психологічної діагностики.
2. Створення в школі соціально-психологічних умов для прояву і розвитку обдарованості школярів.
3. Надання психологічної допомоги дітям і педагогам у вирішенні виникаючих у них проблем.
4. Формування в шкільному співтоваристві певної психологічної установки у відношенні обдарованості: обдарованість — це унікальний цілісний стан особистості дитини, це велика індивідуальна і соціальна цінність, вона має потребу у виявленні і підтримці, але не повинна використовуватися як засіб забезпечення престижу школи.
5. Контроль за нервово-фізичним навантаженням школяра, що створюються діяльністю і вимогами педагогів і батьків. Обдаровані діти часто зовні досить стійкі до перевантажень, і дорослим не просто перебороти спокусу вкласти в дитину якнайбільше інформації, навичок тощо. Тим часом перевантаження для неї так само небезпечні, як і для звичайного школяра.
6. Консультативна і просвітницька робота з дорослими, що має
множинні завдання:
• по-перше, дуже важливо стежити за тим, щоб дорослі не «експлуатували» здібності дитини на шкоду іншим її інтересам і віковим потребам;
• по-друге, необхідно орієнтувати дорослих на цілісний розвиток дитини, утому числі тих сторін її психіки, її «Я», у яких вона не проявляє себе яскраво;
• по-третє, консультативна допомога спрямована на вироблення педагогами і батьками стилю ефективного спілкування з обдарованою дитиною, адекватної оцінки її вчинків, розуміння її поведінкових проявів.
У роботі із самим обдарованим школярем можу виділити наступні задачі:
1. Консультативна, тренінгова робота з дитиною або підлітком, спрямована на розвиток самосвідомості, широкого і глибокого розуміння своїх здібностей і можливостей. Слід підкреслити важливість формування в обдарованого школяра ціннісного ставлення до себе і своєму таланту, розуміння його соціального й особистісного ціннісного змісту.
2. Навчання соціально-психологічним навичкам і умінням встановлення і підтримки відносин з навколишніми, розуміння своїх почуттів і переживань у спілкуванні, конструктивного вирішення конфліктів. Тому що обдаровані діти частіше, ніж інші діти, відчувають труднощі такого роду.
На мою думку, вміння побачити у дитині неповторне творче начало та спрямувати його в потрібному напрямку, побачити індивідуальну обдарованість дитини – головне завдання педагогів, психологів, батьків, бо саме виховання і навчання обдарованих дітей вирішить проблему формування творчого потенціалу українського суспільства.
 
Форум » Віртуальна конференція: "Розвиток обдарованості. Практичний досвід." » Психологічний супровід обдарованості » Дослідження й аналіз динаміки розвитку здібностей школяра
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: