Неділя
22.07.2018
17:36
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Методичний кабінет управління освіти, молоді, спорту
та туризму
Головна Реєстрація Вхід
Городнявський округ »
Меню сайту

Категорії розділу
Олімпіади, МАН [108]
Методичні заходи [167]
Акції [14]
Спорт [61]
Інформатика [36]
Математика [8]
Фізика [3]
Філологам [2]
Історія [6]
Мистецтво [9]
Іноземні мови [21]
Хімія [3]
Біологія [9]
Географія [3]
Економіка [0]
Позаурочні заходи [17]
Євроінтеграція [4]
Офіційно [255]
Дошкілля [27]
ЗНО [26]
ДПА [31]
Початкова школа [14]
Оздоровлення [9]
Підручники [3]
ППЗ [5]
Навчання вчителів [15]
Конкурси [83]
Психологія і соціальна робота [28]
Свята [24]
Кадри. Сторінка правових знань. [6]
Підсумкові контрольні [4]
Трудове навчання [4]
Виховна робота [25]
Образотворче мистецтво [1]
Вшанування пам’яті Івана Франка [1]

Наше опитування
Чому я не розміщую власні розробки на сайті?
Всього відповідей: 401

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Широка дорога у життя починається зі школи. Саме навчальний заклад повинен створити умови для рівного доступу до якісної освіти кожній дитині, незалежно від того, де вона живе — у місті чи у селі. Адже дітей без здібностей немає, бо сама природа — творець.
Досвід наших освітян переконує, що найефективнішим шляхом здобуття якісної освіти для сільських школярів, особливо малокомплектних шкіл, є освітній округ. Тому ще 2003 року з ініціативи начальника відділу освіти Шепетівської райдержадміністрації П.Ф.Дзяворука у Городнявському навчально-виховному комплексі був створений перший у Хмельницькій області освітній округ, який отримав назву «Городнявське навчально-виховне об'єднання - шкільний округ».
Дирекція закладу розробила Положення про шкільний округ, його Статут. Коли у 2004 році наказом міністра освіти і науки України було видано «Примірне Положення про освітній округ», Шепетівська районна державна адміністрація своїм розпорядженням офіційно зафіксувала діяльність нашого округу.
Шість років тривали самостійні наполегливі пошуки оптимальної моделі округу. У Львівській, Житомирській, Рівненській областях були окремі напрацювання у цьому напрямі. Деякі заклади об'єднували в округ загальноосвітні, музичні, художні, спортивні школи, організовували в позаурочний час заняття гуртків, факультативів для учнів різних шкіл.
Ми працювали над створенням такої моделі, яка дійсно дала б можливість навчатися за тим профілем, який дитина обирає, тому що він буде необхідний їй у житті. Вивчення певних предметів дасть можливість успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання. Адже коли міські діти можуть навчатися у гімназіях, ліцеях, школах з різними профілями, то чому діти, які навчаються у сільській школі, мають бути у цьому обділеними?
У Всеукраїнських періодичних виданнях «Директор школи», «Сільська школа» у 2004 році ми опублікували свої перші здобутки щодо діяльності освітнього округу. На обласний конкурс методичних посібників «Освіта Хмельниччини на шляху реформування» ми представляли роботу «Менеджмент діяльності шкільного освітнього округу». Було багато відгуків, приїжджали колеги із різних районів нашої області та інших областей.
Ми щиро вдячні за співпрацю, розуміння проблем округу колегам з Михайлюцької зош І-ІІІ сту¬пенів (директор школи М.А.Мануїлов), Червоноцвітської зош І-ІІ ступенів (директор школи А.Ф. Литвинюк), Дубіївськоі зош І-ІІ ступенів (директор школи Ю.С.Бережний), Рилівської зош I-II ступенів (директор Р.М.Ткачук).
У даний час у школі третього ступеня учні двох закладів можуть навчатися за природничим, суспільно-гуманітарним, філологічним, технологічним, природничо-математичним, математичним профілями. Це особливо актуально для учнів, які готуються і проходять зовнішнє незалежне оцінювання. Інтегровано кадрові, матеріальні, навчально-методичні ресурси. Створено нове освітнє середовище Учні одержують вільний доступ до профільного навчання, комп'ютерних технологій Городнявський навчально-виховний комплекс є "пілотною" школою.
Народна мудрість говорить, що розумний не той, хто багато знає, а той, чиї знання є корисними. Адже учні не просто вивчають предмети технологічного профілю, а одержують посвідчення водія категорій «В». «С», тракториста сільськогосподарського виробництва категорії «А». Бажаючі школярі можуть одержати спеціальність офіс-менеджера, оператора персонального комп'ютера, бухгалтера.
Проводиться методична робота у межах освітнього округу. Члени методичної    колегії С.М.Мартинюк, О.І.Роговська, Г.І.Прозор, В.А.Герасимчук докладають багато зусиль для удосконалення педагогічної майстерності вчителів, планування занять. Цікаво, у нестандартній формі під час осінніх канікул проводяться засідання педагогічної ради округу, на яких вчителі аналізують зроблене, визначають перспективи подальшого розвитку навчально-виховного об'єднання.
А 4 червня з метою вивчення досвіду практичної роботи освітнього округу і вироблення нового Положення про нього у Городнявський навчально-виховний комплекс завітали поважні гості: заступник директора департаменту Міністерства освіти і науки України Ірина Миколаївна Буденна, територіальний інспектор Ольга Павлівна Малишева, начальник управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Наталія Володимирівна Жолобок, начальник відділу освіти Шепетівської районної державної адміністрації Петро Францович Дзяворук та його заступник Наталія Миколаївна Грабельнікова. Аналіз напрацьованого переконали нас у правильності вибраного шляху.
Яскраве враження на гостей справив заклад: світла, чиста, привітна школа та щирі й щасливі оченята дітей, які привітали гостей поліськими веснянками.
Працівники Міністерства освіти і науки України вважають нашу модель освітнього округу оригінальною і ефективною. Зокрема, учні Городнявського НВК на базі Михайлюцької зош вивчають суспільні, правничі предмети, історію. Натомість учні 10-11 класів Михайлюцької зош на базі Городнявського НВК навчаються за технологічним профілем і одержують посвідчення трактористів сільськогосподарського виробництва категорії «А».
У 2009-2010 навчальному році плануємо навчати учнів Городнявського НВК на базі Михайлюцької зош за природничим і суспільно-гуманітарним профілями, а учнів Михайлюцької зош ступенів на базі Городнявського НВК — за математичним та технологічним профілями.
Поважних гостей цікавило все: як діти доїжджають на заняття, як педагоги оцінюють навчальні досягнення учнів. Важливою для учнів 8-9 класів є допрофільна підготовка з основ економіки, польської мови, інформатики, культури мовлення, стилістики. Учні Городнявського НВК і Рилівської, Дубіївської та Червоноцвітської ЗОШ І-ІІ ступенів навчаються разом. Таким чином, відбувається економія часу. Адже на початку року школи І-ІІ ступенів для допрофільного навчання учнів 8-9 класів виділять по 2 години, а отримують по 6 годин.
Обліковуються навчальні досягнення учнів у спеціальному журналі у тих закладах, де вони навчаються.
Учні доїжджають на заняття шкільними автобусами та рейсовим.
Протягом року для учнів шкіл проводяться спортивні змагання, конкурси. У травні традиційно проходить звіт округу, під час якого відбуваються інтелектуальні, спортивні змагання. Діти відпочивають, розпалюють багаття, готують уху та печену картоплю.
Опитування батьків, учнів свідчать, що навчан¬ня в окрузі, дійсно, сприяє рівному доступу до якісної освіти сільських школярів, які засвідчують високі показники у ЗНО.
До речі, І.М.Буденна та О.П.Малишева провели в управлінні освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації засідання «круглого столу» з питання обговорення проекту типового Положення про освітній округ, в основу якого лягло багато пропозицій Городнявського освітнього округу.
Поряд із моделями округів Чемеровецького, Віньковецького районів було детально розглянуто модель Городнявського шкільного освітнього округу, яку визнано класичною і оптимальною в умовах сільського регіону.
Отже, заняття в окрузі забезпечують добрі умови для розвитку життєтворчих компетентностей школярів, дають більше можливостей для розвитку їхніх творчих здібностей. На що, власне, й спрямована наполеглива робота відділу освіти, Шепетівської районної ради, районної державної адміністрації. А діяльність та високий рівень навчально-виховного процесу в нашому освітньому закладі є плідним результатом цих спільних зусиль.
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Друзі сайту