Вівторок
20.11.2018
16:53
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Методичний кабінет відділу освіти, культури, молоді, спорту
та туризму
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Олімпіади, МАН [108]
Методичні заходи [170]
Акції [14]
Спорт [63]
Інформатика [36]
Математика [8]
Фізика [3]
Філологам [3]
Історія [7]
Мистецтво [9]
Іноземні мови [21]
Хімія [3]
Біологія [9]
Географія [3]
Економіка [0]
Позаурочні заходи [17]
Євроінтеграція [4]
Офіційно [255]
Дошкілля [28]
ЗНО [26]
ДПА [31]
Початкова школа [14]
Оздоровлення [9]
Підручники [3]
ППЗ [5]
Навчання вчителів [15]
Конкурси [83]
Психологія і соціальна робота [29]
Свята [25]
Кадри. Сторінка правових знань. [6]
Підсумкові контрольні [4]
Трудове навчання [4]
Виховна робота [25]
Образотворче мистецтво [1]
Вшанування пам’яті Івана Франка [1]

Наше опитування
Чому я не розміщую власні розробки на сайті?
Всього відповідей: 402

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 109 110 »

17 квітня на базі методичного кабінету Шепетівської РДА відбувся лекторій «Освіта для світу, що змінюється» для вчителів початкових класів, які працюватимуть з майбутніми першокласниками у новому навчальному році. Освітяни обговорювали такі питання:

  1. Сходинки фахового зростання вчителів в умовах модернізації національної системи освіти.
  2. Особливості розвитку дітей 6-7 річного віку. Труднощі першокласників в період адаптації.
  3. Компетентнісний підхід – переорієнтація з процесу на результат.
  4. Інтегроване навчання: види, способи, форми реалізації. Інтеграція навчальних предметів як ефективна форма навчання молодших школярів.
  5. Інноваційний простір для нового вчителя: нові виклики, нові можливості.
  6. Розвиток критичного мислення молодших школярів в умовах інтерактивного навчання. Створення ситуації успіху на уроці – важлива умова формування творчої всебічно розвиненої особистості учня.
  7. Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів. Портфоліо.
  8. Взаємодія з батьками. Сучасні форми роботи з батьками молодших школярів.

Учасники лекторію акцентували увагу на важливих напрямах, визначених викликами освіти в сучасних умовах, усвідомленні особистісно зорієнтованої парадигми освіти, творчому підході до організації освітнього процесу, визначили кроки в роботі над створенням скарбнички методичних знахідок та власним творчим доробком. Педагоги дійшли загальної згоди, що одним із важливих способів вирішення професійного зростання вчителя є формування професійних цінностей відповідно до вимог сучасної освіти, тобто самовдосконалення під час продуктивної трудової діяльності.

   

      

 


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 42 | Дата: 17.04.2018 Коментарі (0)


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 35 | Дата: 05.04.2018 Коментарі (0)

30 березня  відбувся день методичного сервісу з питань впровадження  нового Державного стандарту початкової освіти на базі Пліщинської зош І-ІІІ ступенів. Учасниками були вчителі, що будуть працювати у 1 класі Нової школи, та заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи. День пройшов надзвичайно насичено. Учасники обговорили важливі питання реалізації Концепції нової української школи, порівняли старий та новий Державний стандарт, визначили особливості нового стандарту, отримали рекомендації щодо організаційно-методичної структури планування на місяць, тиждень, день, взяли участь у дискусії традиційне предметне та інтегроване навчання, отримали цінні рекомендації щодо тематичного та діяльнісного підходів до інтеграції.


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 63 | Дата: 30.03.2018 Коментарі (0)

Районна конференція «Оптимізація виховного простору закладу освіти відповідно до вимог Концепції нової української школи» відбулася 28 березня 2018 року в районному методичному кабінеті управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шепетівської РДА.

У конференції взяли участь заступники директорів з виховної роботи, педагоги – організатори, класні керівники шкіл району.

Проведенню конференції передували численні семінари, інструктивно-методичні наради педагогічних кадрів на базі районного методичного кабінету, закладів освіти, вивчення роботи педагогів, діагностування вчителів з питання упровадження Концепції нової української школи.

Акцентуація на питанні оптимізації виховного простору зумовлена необхідністю інтенсифікації діяльності керівних, методичних та педагогічних кадрів району щодо реалізації завдань Національної стратегії розвитку освіти в Україні 2012-2021 р.р., вимог Держаного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, вимог Концепції нової української школи.

Учасники конференції обговорили широке коло питань оптимізації виховного простору закладу освіти відповідно до вимог Концепції нової української школи

У результаті обговорення були складені рекомендації.

      

      


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 46 | Дата: 29.03.2018 Коментарі (0)

Лелеки, які повертаються з вирію в Україну на свою рідну землю, знаменують початок тепла, весни і праці хлібороба в полі, народження нових дітей і продовження роду людського. Споконвіку багато цих птахів селилися поряд з людськими оселями, а усі господарі дбали завжди і дбають нині про недоторканість їх гнізд. Адже лелека на обійсті – добра ознака сім’ї!

Однак, цього року протягом кількох весняних днів стався природний катаклізм - різке похолодання зі снігом і морозом до -16 градусів, внаслідок чого замерзли річки й водоймища, а поля із замерзлим ґрунтом – вкриті снігом, що закрило виснаженим перельотом лелекам доступ до природних кормів, а це для них – неминуча голодна смерть! Багато цих прекрасних, але знесилених птахів, уже загинули і продовжують гинути від голоду. До того часу, допоки не розмерзнуться земля й вода, вони потребують невідкладної допомоги і порятунку від небайдужих людей, особливо учнівських колективів та їх педагогів. Що негайно вже й робиться багатьма людьми.

Свою фінансову допомогу в оплаті кормів для лелек запропонували дитячим колективам нашого краю їх давні друзі – друкарі ТзОВ «ПОЛІГРАФІСТ» (директор Сергій Федоченко), котрі надрукували для закладів освіти області бл. 30 тисяч примірників книг природничо-краєзнавчого змісту. Більш детально про фінансову підтримку дітям, які рятують лелек, педагоги можуть дізнатись за телефонами друкарні в м. Хмельницькому: 72-00-50; 71-85-15.

А відомий подільський педагог та орнітолог, автор навчальної книги «Орнітофауна Хмельницької області», засновник і незмінний керівник Подільського клубу любителів птахів «Aves», що діє уже чверть століття, Володимир Олександрович Новак разом зі своїми юними орнітологами звернувся до земляків з проханням про допомогу птахам і надав ретельно підготовлені детальні рекомендації як правильно надавати їм цю допомогу:

Тел. В.О.Новака для довідок: 067-956-9026.

 

Лист-звернення

Подільського клубу любителів птахів «Aves» до жителів Хмельниччини, волонтерів, меценатів, екологів-аматорів, юних натуралістів, вчителів

 

У зв’язку з тим, що перелітні птахи, відповідно до їх міграційної закономірності, стали масово повертатися додому з місць зимівлі, а через складні погодні умови на своєму міграційному шляху опинилися у скрутному становищі, вони потребують нашої з вами підтримки та допомоги.

Особливо непередбачувані погодні умови застали зненацька лелек, які й так вже здолали довгий міграційний шлях (іноді до 10 тисяч км) і змушені перечікувати зниження температури та снігопади по декілька діб.

Сильні морози їм не так страшні. Найбільшим ворогом птахів є голод, так як їхні енергетичні запаси виснажені перельотом в Україну і вони знесилені.

Тому ми звертаємося з проханням до всіх небайдужих на різних рівнях: допомогти лелекам пережити ці скрутні умови, сприяючи їх підгодівлі, що значно збільшить їх шанси дожити до потепління.

Прохання при цьому дотримуватися певних рекомендацій, які надають нам фахівці з орнітології:

1. Організовуйтеся в ініціативні невеликі групи і зробіть розвідку: чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.

2. Якщо Ви знаєте місце, де зупинилися лелеки, не треба здіймати довкола нього галас і приваблювати туди велику кількість людей. Птахам потрібен спокій, бо коли вони стоять, то менше витрачають енергії. Кожен наступний їх політ і здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони надто виснажені.

3. Якщо ж Ви бажаєте і можете допомогти - краще облаштуйте для них годівничку. Підходити до лелек на відстань ближче ніж 20-30 м не бажано. На цій відстані можна розкласти на снігу, чи розчищеній галявині, сіно, солому чи гілки і викладати на них їжу для птахів.

4. Основний корм лелек – це комахи, риба, земноводні, гризуни. Рослинну їжу ці птахи не вживають!!! Тому зерно, хліб, варену картоплю та ін. ці птахи їсти інколи й будуть, але користі це їм не принесе. Лелек слід годувати рибою, м’ясом або яйцями. Риба може бути морська чи прісноводна, але категорично НЕ СОЛЕНА! Лелека не вміє жувати їжу, він ковтає цілим куском, тому вся підготовлена для нього їжа повинна бути подрібнена. М’ясо може бути у вигляді відходів: курячі голови, тельбухи та ін.

5. Подібна підгодівля має ще й інший бік медалі. Якщо птахи не будуть їсти розкладену їжу, вона привабить чотирилапих хижаків (собаки, лиси), які створять додатковий фактор неспокою, а можливо і смертельну небезпеку для птахів. Тому слід добре продумати сам процес підгодівлі, щоб принести птахам користь, а не шкоду. Відійдіть на відповідну відстань, переконайтесь, що птахи помітили, знайшли їжу.

6. Якщо ж птахи зовсім ослабли і не реагують на рухи людей, їх слід забрати, відігріти і підгодовувати, тимчасово розмістивши в господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

І ще одне: допомагати лелекам треба з розумом і довіряти рекомендаціям орнітологів, зоологів, біологів, екологів, котрі вам підкажуть як правильно піклуватися про птахів, не створюючи зайвої паніки, як надати допомогу так, щоб їм не нашкодити.

Збережемо природні багатства України разом – врятуємо наших лелек!

 

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ.

     

   


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 49 | Дата: 22.03.2018 Коментарі (0)

Мистецтво – могутній засіб виховання. Тому важливо навчити дітей розуміти його. Захоплюватися ним і висловлювати себе у творчості. Цією думкою і розпочався семінар вчителів художньо-естетичних дисциплін, що пройшов на базі Пліщинськоїзош І-ІІІ ступенів 21 березня 2018 року.

    

    

 

                                                                   


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 125 | Дата: 21.03.2018 Коментарі (0)

21 березня 2018 року на базі Плесенської зош І-ІІІ ступенів відбувся семінар керівників закладів освіти Шепетівського району з проблеми «Стратегічне управління закладом освіти». Після ранкової зустрічі директор школи Капелюх Т.М. провела невелику екскурсію по школі, на якій учасники семінару познайомилися з тим, як створюється нове освітнє середовище, яких змін зазнала школа з метою реалізації Концепції нової української школи.

Презентаційно-практичний блок відкрила начальник управління освіти та культури Грабельнікова Н.М., яка зупинилась на питанні «Стратегічне управління як системний засіб управління освітніми змінами». Після цього ділились досвідом своєї роботи керівники Плесенської школи. Так, директор  презентувала модель розвитку Плесенського закладу освіти, познайомила присутніх з сильними сторонами діяльності школи через учнівську скрайб-презентацію, розкрила питання створення сучасного освітнього середовища. Заступник директора з навчально-виховної роботи Грицюк С.М. зупинилась на питанні «Нова якість педагогічних кадрів», а заступник з виховної роботи Федорчук О.І. познайомила з особливостями творення наскрізного процесу виховання. Медіатори шкільної служби порозуміння провели з присутніми медіацію «Попередження конфліктів у соціальних мережах».

Плесенська школа – заклад інклюзивної освіти. Саме тому всі присутні взяли участь у майстер-класах розвитково-корекційних занять.

Далі була прес-конференція батьків-волонтерів «Педагогіка партнерства в дії», презентація нового освітнього середовища, створеного для майбутніх першокласників та театралізована композиція «Революція змін, представлена командою патріотично-правового руху «Хома».

Учасники семінару представили також свої моделі розвитку шкіл.

На закінчення семінару учасники вивели формулу успіху управління новою українською школою.

    

       

      

        

    

      

      

      

 

 

 


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 62 | Дата: 21.03.2018 Коментарі (0)

За ініціативи поліції у березні 2016 року був створений Хмельницький молодіжний патріотично-правовий рух «ХОМА», який на сьогодні нараховує 9 установ-партнерів, серед яких бібліотеки, навчальні заклади та інші організації, а також близько двох з половиною сотень активних учасників практично в усіх районах області.

Урочисті заходи та святковий концерт з нагоди другої річниці з дня створення молодіжного патріотично-правового руху «ХОМА» пройшли у великому залі Хмельницької обласної філармонії.

На свято завітали представники руху з усіх районів області.Шепетівщину представляла команда Плесенської ЗОШ І-ІІІ ст., яка прийняла присягу 23 лютого і поповнила лави об’єднання молодих та активних.
Кожна команда презентувала себе на сцені. Були тут пісні, танці, театральні постановки. Та окрім розваг, кожен номер ніс певне морально-просвітницьке навантаження. Діти говорили про любов до рідної держави, дотримання законності та порядку, про відповідальність, яка починається з кожного з нас.

— Ці хлопці та дівчата — наша надійна опора і підтримка в підлітковому середовищі, — каже Сергій Цимбалюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Хмельницькій області, а за сумісництвом і голова руху. — Вони справжні лідери думки в підлітковому середовищі, на них рівняються і беруть приклад. У кожному районі юні «хомівці» допомагають поліцейським проводити уроки та інші виховні заходи зі своїми однолітками, пропагують здоровий спосіб життя та законослухняну поведінку.

Завершилось свято солодкими подарунками та феєрверком. Та на цьому «ХОМА» не зупиняється. Рух продовжує «нарощувати м’язи» і крокує у найвіддаленіші куточки нашої області, бо ж активні і творчі діти є всюди. І вони чекають на підтримку.

 


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 50 | Дата: 19.03.2018 Коментарі (0)


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 63 | Дата: 07.03.2018 Коментарі (0)

Запрошення-перепустки для участі у ПРОБНОМУ зовнішньому незалежному оцінюванні вже в "особистому кабінеті"

Учасники пробного ЗНО можуть зайти в "особистий кабінет" на сторінку "предмети тестування" та роздрукувати запрошення-перепустку, де вказано час та місце проведення пробного ЗНО.


Прикрепления:
Категорія: | Переглядів: 57 | Дата: 07.03.2018 Коментарі (0)
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту