Понеділок, 19.02.2018, 03:11Вітаю Вас Гість
Реєстрація | Вхід
RSS
Методичний кабінет управління освіти, молоді та спорту
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, МАН [108]
Методичні заходи [167]
Акції [14]
Спорт [61]
Інформатика [36]
Математика [8]
Фізика [3]
Філологам [2]
Історія [6]
Мистецтво [9]
Іноземні мови [21]
Хімія [3]
Біологія [9]
Географія [2]
Економіка [0]
Позаурочні заходи [17]
Євроінтеграція [4]
Офіційно [255]
Дошкілля [27]
ЗНО [26]
ДПА [31]
Початкова школа [14]
Оздоровлення [9]
Підручники [3]
ППЗ [5]
Навчання вчителів [15]
Конкурси [83]
Психологія і соціальна робота [28]
Свята [24]
Кадри. Сторінка правових знань. [6]
Підсумкові контрольні [4]
Трудове навчання [4]
Виховна робота [25]
Образотворче мистецтво [1]
Вшанування пам’яті Івана Франка [1]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Наше опитування
Чому я не розміщую власні розробки на сайті?
Всього відповідей: 401
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Головна » 2011 » Червень » 2 » Роботу Шепетівського районного методичного кабінету визнано кращою на Хмельниччині
10:41
Роботу Шепетівського районного методичного кабінету визнано кращою на Хмельниччині
За підсумками проведення обласного огляду-конкурсу діяльності методкабінетів (центрів) на кращу організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, який прохо­див цього року, за одностайним рішенням журі переможцем визнано Шепетівський ра­йонний методичний кабінет.
Відбувався цей рейтинговий захід освітян з ініціативи Хмельницького обласного інсти­туту післядипломної педагогічної освіти з метою удосконалення методичної роботи з педагогічними та керівними кадрами навчальних закладів, активізації діяльності з реал­ізації основних напрямів та завдань науково-методичного забезпечення системи загаль­ної середньої та дошкільної освіти району (міста), поліпшення кадрового, матеріально-технічного та фінансового забезпечення методкабінету (центру), спонукання методичних працівників до творчої пошукової діяльності.
У конкурсі взяли участь 17 районних та 5 міських методкабінетів та центрів. Як відзначено у схвальному відгуку про роботу на­ших земляків, які вибороли перше місце, вони чітко формулюють мету та основні завдання діяльності, визначають пріоритети, забезпечу­ють ефективне планування та організацію ро­боти всіх структурних підрозділів; багато уваги приділяють матеріально-технічному забезпе­ченню, зокрема оснащенню мультимедійними засобами, створенню комфортних умов праці методичного персоналу, сприяють їх фаховому удосконаленню, індивідуальному самостійно­му навчанню; стимулюють поліпшення якості роботи; спонукають до творчої пошукової діяль­ності та професійно, самореалізації.
Їх науково-методична робота з педагогічними кадрами охоплює широке коло питань, серед яких найважливішими є ті, що забезпечують прискорення реалізації стратегії інноваційного розвитку освітньої галузі і ґрунтуються на сучасних освітніх світових стандартах, принципі «освіти упродовж усього життя».
Відтак розмовляємо із завідуючою районним методичним кабінетом Зоєю Андріївною Караван про роботу важливого для освітян закладу і мимоволі стає зрозумілим, що переможні лаври наших методистів - закономірний результат їхньої наполегливої й добросовісної роботи.
Адже у районі функціонує цілісна система методичної роботи з керівними і педагогічними -кадрами, яка відповідає меті та завданням, передбаченим Програмою розвитку освіти в районі на 2006-2015 роки.
Головною метою у роботі методичної служби відділу освіти та її підрозділів на місцях є: навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу, організація удосконалення відповідної фахової освіти та кваліфікації педагогічних, керівних працівників загальноосвітніх закладів. Згідно з даною метою та рядом завдань, визначених планом роботи методичного кабінету на 2010 рік, працювала розгалужена система методичної післядипломної освіти педкадрів району, — розповідає Зоя Андріївна, — і наша методична діяльність постійно будується і проводиться за принципом моніторинго-систематичної, аналітико-діагностичної діяльності, де враховуються інтереси і запити різних категорій педагогів та керівників навчальних закладів. Вона насамперед спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми «Удосконалення професійної кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення результативності та якості навчально-виховного процесу», що сприяє підвищенню професійної компетентності та ділової кваліфікації вчителя, розвитку педагогічної та учнівської творчості, удосконаленню навчально-виховного процесу, оволодіння сучасними освітніми та інформаційно-комунікаційними технологіями навчання і виховання.
У методичному кабінеті працює 11 методистів, із них четверо мають вищу кваліфікаційну категорію, один — звання «вчитель-методист», двоє — «старший вчитель».

Для роботи методистів створені сприятливі умови, де кожен має змогу самореалізуватися і досягти прогнозованих результатів своєї роботи.
Протягом 2010 року із загального фонду бюджету на розвиток матеріально-технічної бази РМК було витрачено 84000 гривень. Методичний кабінет придбав нові меблі, 2 сканери, 2 принтери, мультимедійний комплекс, що дало можливість значно поліпшити умови праці методистів.
До послуг педагогів району та працівників відділу освіти є бібліотека, фонд якої складає 1427 примірників на суму 23279 гривень. Отримуємо 83 періодичних видань на суму 16016 гривень, протягом року поповнено бібліотечні фонди у кількості 216 примірників на суму 12732 гривні. У бібліотеці використовується мережа Інтернет.
Здійснюється систематичне поповнення каталогу електронної продукції, загальна кількість якого становить 114 посібників.
В освітянській галузі району працює 732 педагогічні працівники, з них у загальноосвітніх навчальних закладах — 642, у дошкільних — 56, у позашкільному — 26. Аз 2010 року прослідковується тенденція щодо збільшення наявності фахівців психологічної служби району, яка спрямовує діяльність за напрямками: діагностичний, консультативний, корекційний, реабілітаційний, профілактичний, просвітницький, — аналізує кадровий потенціал освітян краю завідуюча районним методкабінетом З.А.Караван. — За останні 5 років усі педагоги пройшли курсову підготовку. У 2010 році курсовою підготовкою при Хмельницькому ОІППО було охоплено 76 педпрацівників, що становить 17 відсотків від загальної кількості вчителів, що підлягають атестації. Цього року 4 (36 відсотків) методисти районного методкабінету пройшли курси при ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України. План курсової перепідготовки виконано на 100 відсотків. Порівняно з минулим роком зросла творчість вчителів, покращилась, ефективність педагогічної праці. Майстрами своєї справи є 17 «вчителів-методистів», 34 вчителям присвоєно звання «старший вчитель».Торік було атестовано 139 педпрацівників. За результатами атестації 34 (31 відсоток) педагогічним працівникам встановлено і підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії», 24 (22 відсотки) — «спеціаліст першої категорії», ЗО (27 відсотків) — «спеціаліст другої категорії».
Присвоєно педагогічне звання «вчитель-методист» 6 педагогам, «старший вчитель» — 10. Представлено до нагородження грамотою відділу освіти 8 педагогів, Почесною грамотою управління освіти і науки облдержадміністрації — 7 педагогів, 2 педпрацівників — Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.
Підвищили кваліфікаційні категорії 42 відсотки педпрацівників, вперше атестувалися 14 відсотків учителів.
Робота нашого районного методичного кабінету була спрямована на удосконалення навчально-виховного процесу. Результатом пошуку шляхів розв'язання проблеми стала модернізація форм методичної роботи. Саме тому в методичній роботі використовувались нові форми, засновані на принципах взаємодії педагогів, форми, що спонукають учителя постійно вдосконалювати свою майстерність, творчо застосовувати надбання ППД (тренінги з фаху, лабораторія невирішених проблем, методичний практикум тощо), — дає оцінку доробку методистів начальник відділу освіти райдержадміністрації Петро Францович Дзяворук. — Важливо, що систематично працювала науково-методична рада РМК, яка значну увагу приділяла головним і проблемним питанням методичної роботи, її удосконаленню, змісту роботи ЗНЗ і ДНЗ, кадровим питанням, виховній роботі, роботі з обдарованою молоддю, ефективності управлінської діяльності методичною роботою з педагогічними кадрами, застосуванню сучасних освітніх та інформаційних технологій тощо.З метою підвищення теоретичного і практичного рівня педагогічних працівників було організовано навчання (семінари-практикуми, наради, консультації, день методичних знахідок, панорама сучасного уроку, день методиста, тренінги, «круглі столи» та інші форми методичної роботи).
А торік районний методичний кабінет започаткував роботу творчої лабораторії директорів загальноосвітніх шкіл Шепетівщини та ряду інших районів північної зони області — Ізяславського, Славутського та Полонського. Перше засідання пройшло на базі Плесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де керівники шкіл мали можливість поділитись досвідом, підвищити необхідні навички в управлінні сучасною школою.
Районний методкабінет та школи району не раз ставали базою для проведення обласних семінарів.
З метою запровадження нових технологій у практику закладів освіти методичним кабінетом значна увага приділяється дослідно-експериментальній роботі. Так, з 2010 року проводиться регіональний експеримент з питань «Організаційно-методичних засад управління естетичним вихованням учнів» (Городнявський НВК) та «Управління правовою освітою учнів загальноосвітнього навчального закладу» (Великомедведівсь-ка ЗОШ І-ІІІ ступенів). На районному рівні експериментальні майданчики працюють з таких проблем: «Розвиток продуктивного мислення на уроках математики, фізики» (Судилківська ЗОШ І-ІІ ступенів), «Розвиток творчого потенціалу школярів через впровадження технології «Нова освіта» (Ленковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів).
Районний методкабінет проводить значну робота щодо удосконалення методики використання аудіовізуальних засобів навчання. Педагогічні працівники району майже стовідсотковo володіють комп'ютерною технікою.
Про високий рівень освіти на Шепетівщині свідчить й профільне навчання, яке здійснюється в усіх 19 загальноосвітніх навчальних закладах, з охопленням 528 учнів, що становить 100 відсотків від загальної кількості старшокласників. У районі діє 3 освітні округи, у яких навчається 321 учень (61 відсоток).
Із 317 випускників шкіл району торік закінчили школу із «золотою» медаллю 12, зі «срібною» — 8.
Методичний кабінет та педагогічні колективи району значну увагу приділяли роботі зі здібними та обдарованими дітьми, яка спрямована на формування творчої особистості. У рамках виконання Державної цільової програми «Обдаровані діти» працюють міжшкільні факультативи з таких предметів: українська мова, англійська мова, математика, історія, географія, хімія, інформатика, які сприяють підготовці дітей до олімпіад, МАН, конкурсів.
Журі обласних олімпіад визначило високий рівень підготовки учнів з базових предметів: географії, біології, англійської та німецької мов.
Чільне місце у роботі з обдарованими дітьми посідає науково-дослідницька робота учнів та їхня участь у роботі Малої Академії Наук. Результатом роботи Шепетівської районної філії у 2010 році є шестеро призерів II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Отож віриться, що з метою продовження методичної роботи з педагогічними кадрами методисти райметодкабінету і надалі будуть забезпечувати стабільну та ефективну роботу закладів освіти району, виконання завдань, поставлених перед школою на сучасному етапі розвитку суспільства. І на цій царині хочеться побажати їм наступних, не менш значимих успіхів.

За матеріалами видання "Шепетівський вісник"

Категорія: Конкурси | Переглядів: 1224 | Додав: Moderator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]